Ksiądz Michał Rapacz

Ksiądz Michał Rapacz – spotkanie autorskie z autorem książki o nowym błogosławionym

Już 3 czerwca 2024 r. o godz. 16.00 w Księgarni św. Stanisława przy ul. Wiślnej 12a odbędzie się spotkanie z ks. Janem Nowakiem – autorem książki „Ksiądz Michał Rapacz wśród błogosławionych z seminaryjnej ławy”. To wyjątkowa okazja, by poznać nowego błogosławionego, którego beatyfikacja odbędzie się już 15 czerwca 2024 r.

Ksiądz Michał Rapacz to postać, której życie przepełniała świętość. Przebiegało również pod znakiem zwycięstwa dobra nad złem. Życie ks. Michała Rapacza zostało ukształtowane przez wiele sytuacji, które doprowadziły go do radości Królestwa Niebieskiego. Jednocześnie autor książki – ks. Jan Nowak – w tej publikacji przedstawia życiorys nie tylko przyszłego błogosławionego, ale także dwóch innych „niezłomnych kapłanów”. Ich życie również naznaczone było oddaniem Bogu.

Autor książki „Ksiądz Michał Rapacz wśród błogosławionych z seminaryjnej ławy” wskazuje, jakie sytuacje ukształtowały życie wspomnianej już tytułowej postaci, ale także ks. Władysława Bukowińskiego oraz ks. Piotra Dańkowskiego. Uważna lektura tej książki zachęca również każdego z nas do refleksji nad świętością we współczesnych czasach i wśród wyzwań codzienności, a spotkanie autorskie, na które serdecznie zapraszamy będzie świetną okazją do pogłębienia tych rozważań.

Kronikarska dokładność autora, jego skrupulatność, ale także szeroka wiedza na temat przedstawionych postaci, a szczególnie ks. Michała Rapacza sprawią, że spotkanie autorskie z ks. Janem Nowakiem to możliwość prawdziwego poznania nowego błogosławionego i zainspirowania się jego życiem oraz drogą do świętości, która nie była łatwa, ale daje nam nieustanne wskazówki, którymi możemy się kierować.

Zapraszamy już 3 czerwca o godz. 16.00 do Księgarni św. Stanisława przy ul. Wiślnej 12a!

Przeczytaj książkę o ks. Michale Rapaczu!

Nasi partnerzy:
Projekt i wykonanie: TBC Project